Вторник, 07 Май 2024, 09:43
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная | Регистрация | Вход
Меню сайта
Категории раздела
Мій рідний край [2]
Методична робота [22]
1 - клас [0]
2 - клас [0]
3 - клас [0]
4 - клас [1]
5 - клас [0]
6 - клас [0]
7 - клас [0]
8 - клас [0]
9 - клас [0]
10 - клас [0]
11 - клас [0]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Методична робота

УРОК МАТЕМАТИКИ З ЕЛЕМЕНТАМИ ІНТЕРАКТИВНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У 2 КЛАСІ. Письмове віднімання двоцифрових чисел. Розв`язання задач.
УРОК МАТЕМАТИКИ З ЕЛЕМЕНТАМИ ІНТЕРАКТИВНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У 2 КЛАСІ
Тема. Письмове віднімання двоцифрових чисел. Розв`язання задач.
Мета: учити учнів письмово віднімати двоцифрові числа , творчо працювати із задачами; розвивати логічне мислення, уміння працювати в групах та парах; виховувати любов до природи, інтерес до математики.
Обладнання: смайлики, таблиця очікувань, гра «Вузлики», малюнок зими, сніжинки різного розміру , сніжинки – завдання,іграшка зайчика, чарівна морквина, елементи сніговика, конверти з геометричними фігурами, короткий запис задачі,логічне завдання.
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНА ЧАСТИНА
Учитель
Всі мерщій сідайте, діти!
Домовляймось не шуміти,
На уроці не дрімати,
Руки вчасно підіймати.
Я рада зустрітися з вами
У світлій, затишній оселі.
Нехай урок наш для вас буде,
Як пісня — дзвінким та веселим!
Емоційна
— У мене зараз гарний настрій, ось такий:
А у вас?
Намалюйте свій настрій.
Діти малюють свій настрій на смайликах.
— У кого з вас гарний настрій, покажіть.
— Я хочу, щоб гарний настрій у вас залишився до кінця уроку.
II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ
Повідомлення теми й мети уроку
— У мене є знайомий другокласник. Петрик. У нього завжди гарний настрій. Проте сьогодні він був засмучений. І ось чому. Він на уроці математики був неуважним і не зрозумів , як треба додавати у стовпчик числа 36 та 47.
— А ми зможемо йому допомогти?
— Як? Скільки буде у відповіді? 83
— Як додають двоцифрові числа письмово? (Одиниці — до одиниць, десятки — до десятків)
- А починати додавання треба з … (одиниць )
— Якби Петрик був уважним на попе¬редньому уроці, він обов'язково упорався б із завданням. Щоб із нами не трапи¬лось того, що з Петриком, ми сьогодні навчимося ще й віднімати числа письмово, будемо розв'язувати задачі, творчо працювати в групах та парах.
Очікувані результати
— А чого ви очікуєте від нашого уроку? (Від¬повіді дітей.)

Щоб усі ваші сподівання збулися,
Працюватимемо старанно.
Щоб почути у кінці,
Що у вашім другім класі
Діти — просто молодці!
III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ
1 Усні обчислення. Інтерактивна гра «Вузлики»

Учитель
Діти, до нас завітає красуня одна,
Я знаю, що люба всім дітям вона.
А що за красуня, вам треба вгадати,
її ім'я розкодувати.

З И М А

Треба розмістити фігури так, щоб кожне наступне число було на 3 більше попереднього
- Правильно до нас завітала зима . Підніміть руки , хто з вас любить зиму?
- Вона снігом вкриває стежинки,
В шуби одягає ялинки.
А берізкам роздає
Із м`якого пуху шалі
На поля опустила
покривала сніжно білі
А на трави лугові пишні
Ковдри снігові.
Зима буде на нашому уроці бажаним гостем.
- Але в цьому році зима знову прийшла , тільки сніжок розтанув , а нам так хочеться сніжку!
- 2 Гра «Сніжинки – пушинки»
- Ой на небі з`явились чорні хмарки
І посипались на дошку
сніжинки чарівні
Щоб сніжинкам не розтанути
Настав час вже показати,
Чи вмієте ви рахувати.
На сніжинках приклади
будем рахувати
І сніжиночки збирати.
За кожне завдання ви будете отримувати сніжинки
18 + ЗО = 48 14 + 10 = 24 33 + 33 = 66 41 + 11 = 52 25 + 12 = 37
Діти дають відповіді.
3 Запис у зошитах
20 грудня
Класна робота
— Розставте числа в порядку зростання
24 ,37, 48, 52, 66.(запис у зошит)
4 Математичний диктант
Маленька сніжиночка любить мандрувати і хоче вам розказати про це.А ви слухайте її розповідь і записуйте числа які почуєте
- Я одна з краплиночок води великого світового океану, який обєднує 4 океани і з десятки морів. Всього 7 десятків % землі вкрито водою .У нас на Україні 2 моря Чорне і Азовське і більше 3 десятків морів.Все наше тіло складається на 75 % з води.Без води нема життя.
- 5 Взаємоперевірка диктанту
- А зараз часу не гаємо
- І диктант перевіряємо
- 1, 4 , 30, 70, 2 ,30, 75
- Хто на диктанті не дрімав,
- Все правильно порахував?
- Назвіть одноцифрові числа , двоцифрові? Підкресліть їх
- 6 Каліграфічна хвилинка
Урок прожовжимо без зупинки
На нас чекає каліграфічна хвилинка
- Кожна людина починає свій день з чистої водиці.І ми напишемо один рядок знайомої цифри гарно й акуратно у зошитах.А що це за цифра вгадайте!
До цієї цифри ти вже звик,
Вона на будовою, мов снігови к.
Лиш тільки зима смінить осінь,
Напишемо цифру цю – 8.
-Над кращою цифрою намалюйте корону, це – королева. Скільки мені сніжинок роздати , хто постарався?

IY Вивчення нового матеріалу
1 Зустріч з казковим героєм
- Молодці ! Не погано попрацювали ,
- скільки сніжиночок назбирали.
- Я міркую , що тепер ми і сніговика зможем зліпити!
- Але , що це?! Мені здається хтось плаче: Та це ж .. Вгадайте хто!
Влітку сірий взимку білий,
Довгі вуха має.
Швидко по лісу стрибає.
Це зайчик.
- Він заблукав і не встиг на урок у лісову школу. Що ж робити? А залишайся з нами , повчишся у справжній школі для дітей. А на нас чекає нова тема.
- Ми навчимося сьогодні віднімати у стовпчик.
- 2 Пояснення вчителя
- А) Приклад 96-28
- Б) Робота з книгою ст 80
- Правило
Письмове віднімання починай з віднімання одиниць

- 3 Фізкультхвилинка
Діти працювали дружно і втомились
Вставайте швидше втому проганять.
Для настрою , бодрості і сили
Зайчик пропонує вам потанцювать
Танець -пісня
Зимо – чарівниця , білий , білий сніг,
Він летить іскриться , падає до ніг .
Ану , сніжок , ану дружок , лети і не вгавай,
І поле й лук, і все навкруг щільніше укривай.
4 Сюрприз від зайченя. Робота в парах
- Зайчикові сподобалося , та він забув , що в нього є сюрприз – чарівна морквинка , чарівна , бо в ній завдання для вас. Попрацюємо парами. Хто правильно і швидко розв`яже приклад (На морквині приклад 67 – 39 = 28 )
- 5 Робота з коментуванням біля дошки. Гра «Ліпимо сніговика»
-Здається тепер сніжку вдосталь і зліпимо свого сніговика.
Для цього треба правильно розв`язати приклади № 449 ст .80
63-28= 35 75- 54 =21 84-42=42 52-17 = 35 81- 24= 5 7
6 Робота в групах .Завдання в конвертах. Поділ за розміром сніжинок: великі , середні , малі
- Сніговик без очей і морквини? Що ж робити?
Треба доробити! Позмагатися пора !Ви готові , дітвора?
У зайчика в торбинці є геометричні фігурки . З них треба зробити зайчика. Працюватимете в групах перша – дівчат, друга – хлопців.
Y Закріплення знань
1 Творча робота над задачею
2 Чому ж ти зайченятко знову плачеш?
Щось не сподобалось тобі ?
Ні дуже хоче він , щоб
на новорічне свято
загоїлася лапка, бо наколов її.
- Це , любий не проблема.
Допоможемо тобі .
Як розв`яжемо задачу ,
Біль пройде вмить.
- А про що буде задача треба нам відгадати.
Колюча , а не кактус,
Пахуча , а не квіти.
Приносить дітям радість,
Зелена взимку й літом.(Ялинка)

- Ви любите ялинку наряджати всі
- Нам треба скласти й розв`язати задачу про новорічні іграшки, якими прикрашають ялинку

Було Повісили Залишилось
15 іграшок 4 та 5 ?

Запис у зошити
15-5-4=6 (ігр.)
Відповідь: 6 іграшок залишилось повісити на ялинку

8 Фізкультхвилинка
1,2,3,4,5
Час прийшов відпочивать
Тож піднімем руки вгору.
Ніби глянемо на зорі,
А тепер всі руки вбоки,
Як зайчата – скоки, скоки!
10, 9, 8, 7!
До роботи час усім!

9 Логічне завдання
Настав час уже малята
зайчику до лісу повертатись.
Щоб швиденько встигнути йому ,
Треба дать сніжинку чарівну.
Яка повинна бути вона ,
ця сніжинка чарівна?
Підскаже логічна задача.


?

Чарівну сніжинку відшукали ,
зайчику подарували.
Щасти , зайчику тобі ! Добре вчися!
А ви , дітки , не сумуйте, бо наступний 2011- рік зайчика , і він буде з нами цілий рік.

YI Підсумок уроку . Рефлексія
Збіг урок , як коротка мить
Дуже швидко час біжить.
Час вже підсумки підбити,
Чого зуміли досягти?
- Чи справдились ваші очікування?
- Чого ви сьогодні навчилися?
Гра»Мікрофон»

Я

Зумів навчився
Мені сподобалося

Домашнє завдання( 1 гр -№ 451 всі приклади,№208
2 гр - №451 3 приклади , №208 )
- Якщо вам сподобався урок і у вас гарний настрій підніміть смайлики
- Ви всі добре працювали,
На уроці не дрімали,
Гарно всі відповідали,
Тож скажу вам у кінці;
Всі ви, діти , молодці!
- Невдовзі і новорічне свято, дозвольте всіх привітати,
А на згадку про наш урок,
- Невеличкий подаруночок!
(Дарую саморобку- сніговичка для серветок)
Категория: Методична робота | Добавил: 7marina (30 Окт 2011)
Просмотров: 6289 | Теги: математика | Рейтинг: 0.0/0
Вход на сайт
Календарь
Прогноз погоды
Кошки - мышки
Часы

Copyright MyCorp © 2024 |